दिनहुँ दाह्रो खौरिदा यस्तो हुन सक्छ, जानकारी मुलक

अधिकांश पुरुषहरूका लागि दाह्री खौरन आवश्यक पर्दछ, यद्यपि अधिक र अधिक पुरुषहरूले ठूलो दाह्री लगाउन रुचाउँदछन् जसले उनीहरूलाई दिनहुँ दाह्री खौरने कठिन कामबाट बचाउँदछन्। शेभिंग सामान्यतया एक सरल र द्रुत प्रक्रिया हो यद्यपि केहि अवसरहरूमा यसले जटिलताहरू निम्त्याउन सक्छ जुन कोही पनि हुन चाहँदैन।

र यो यो हो कि पुरुषहरू सामान्यतया केहि आधारभूत पक्षहरूमा हेराई नगरी दाह्री खौरछन् र यो पनि एक नारकीय दिनचर्या जस्तो गरीरहेको छ जुन केवल चीजहरूलाई जटिल बनाउँछ। दाह्री खौरिए पछि देखा पर्न सक्ने ती जटिलताहरू मध्ये एक हो छाला जलन, जुन विभिन्न कारणहरू जस्तै हुन सक्छ। दिनहुँ दाह्रीजुँगा खौरिनाले अनुहार चमकदार हुन्छ र यसका फाइदै फाइदा हुन्छन् भन्ने सोँच्नुभएको छ भने होसियार । दिनहुँ दाह्री जुँगा खौरिनु तपाइँका लागि हानिकारक हुनसक्छ । दिनहुँ दाह्रीँजुँगा खौरिनाले अनुहारको छालामा पार्ने असर र दाह्रीजुँगा खौरिने उत्तम तरिका यस्ता छन्ः

दिनहुँ दाह्रीजुँगा खौरिनाले अनुहारको छालामा रहेको प्राकृतिक तैलीय पदार्थ अर्थात् नेचुरल आयल नष्ट हुन्छ । त्यसैले हप्तामा बढिमा ५ पटक सम्ममात्र दाह्रीँजुँगा खौरिनुपर्छ । दाह्री खौरिनुअघि अनुहार चिसो पानीले धुनु हुँदैन । यसो गर्दा रौँ का छिद्रहरु संकुचित हुन्छन् र राम्रोसँग दाह्री खौरिन पाउँदैन । मनतातो पानीले अनुहार धोइसकेपछि ग्लिसरिनयुक्त मोइस्चराइजर लगानुहोस् । जसले आरामदायी तबरबाट शेविंग हुन्छ र छालामा जलन हुँदैन ।

हलुका तवरले सेविंग गर्नुहोस् । रेजर तथा ब्लेड बढि रगड्नाले काट्ने तथा दुख्ने समस्या हुन्छ । समयमै ब्लेड परिवर्तन गर्नुहोस् । कम धारिलो वा खिया लागेको ब्लेडले दाह्री खौरिँदा घाउ हुने तथा रोग लाग्ने डर हुन्छ । यदी तपाई बर्षे सेभ गर्दै हुनुहुन्छ र ब्लेडको धेरै अभ्यास गर्दै हुनुहुन्छ भने पनि, यो बेकार हुन सक्छ यदि तपाईसँग हरेक बिहान दाढी गर्ने सही उपकरण छैन भने। निश्चित गर्नुहोस् कि तपाईंसँग तपाईंको आवश्यकताको लागि सबै भन्दा उपयुक्त ब्लेड छ र यो राम्रो अवस्थामा छ किनकि अन्यथा यसले कुनै पनि राम्रो काम गर्दैन यदि तपाईंले सयौं र सयौं पटक काट्नु भयो भने।

Post Comment